Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

28.03.2016
Czyta się kilka minut
2 – 8 kwietnia
4

400 lat po Szekspirze
Serial dokumentalny, USA/Wielka Brytania 2012, Ale kino+, odc. 1 niedziela 3 IV, 10.00
W związku ze zbliżającą się 400. rocznicą śmierci mistrza pokazany zostanie cykl BBC, w którym znakomici aktorzy i reżyserzy odsłaniają tajniki twórczości Szekspira. W pierwszym odcinku Joely Richardson opowie o kobietach w jego sztukach, w kolejnych m.in. Ethan Hawke o „Makbecie”, Derek Jacobi o „Ryszardzie II”, a Jeremy Irons o „Henryku IV”.
 

Niedziela z... Romą Gąsiorowską
Blok programowy, Polska 2016, TVP Kultura, niedziela 3 IV, od 17.15
Jedna z najbardziej charakterystycznych aktorek młodego pokolenia, znana z filmu „Wojna polsko-ruska” czy „Sala samobójców” oraz licznych ról teatralnych, będzie gościem studia TVP Kultura. Po spotkaniu przypomniany zostanie film „Ki” (2011) Leszka Dawida z Gąsiorowską w roli głównej.
 

Selma
Dramat historyczny, reż. Ava DuVernay, USA/Wielka Brytania 2014, Canal+, niedziela 3 IV, 21.30
W 1965 r. po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla Martin Luther King (w tej roli David Oyelowo) walczy o respektowanie powszechnego prawa do głosowania. Organizuje pokojowy marsz z Selmy do Montgomery, który po spacyfikowaniu przyciąga tysiące Amerykanów, którzy zjeżdżają z całego kraju, by wesprzeć akcję. Nominowany do Oscara film jest fabularyzowanym zapisem tamtych wydarzeń.
 

Foxcatcher
Dramat, reż. Bennett Miller, USA 2014, HBO, piątek 8 IV, 20.10
Nagrodzony za reżyserię w Cannes film Millera powstał na podstawie autentycznych wydarzeń. Twórca „Capote’a” i „Moneyball” opowiada o amerykańskim milionerze Johnie du Pont, który w swojej posiadłości trenował zapaśników przed olimpiadą w Seulu. Zamiast typowego filmu o sporcie dostajemy przenikliwy obraz ambicji i kompleksów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]