Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

05.09.2017
Czyta się kilka minut
9 – 15 września
Kadr z filmu "Niepamięć"
Kadr z filmu "Niepamięć"
N

Niepamięć

Dramat, reż. Atom Egoyan, Kanada 2015, HBO, 9 IX, 13.15

To jeden z najoryginalniejszych filmów na temat rozliczeń po Zagładzie. Wiekowy pensjonariusz domu opieki postanawia odnaleźć sprawcę zbrodni popełnionych w Auschwitz na jego rodzinie i własnoręcznie wymierzyć mu sprawiedliwość. Występują weterani kina: Christopher Plummer, Martin Landau, Bruno Ganz.

W szeregach ISIS

Serial dokumentalny, reż. Peter Kosminsky, Wielka Brytania 2017, National Geographic, 10 IX, odc. 1: 21.30, odc. 2: 22.30

Czworo młodych Brytyjczyków wyrusza do Syrii, by wstąpić w szeregi tzw. Państwa Islamskiego. Oparty na faktach czteroodcinkowy miniserial w konwencji fabularyzowanego dokumentu, by opowiada o zderzeniu naiwnego idealizmu z brutalną rzeczywistością.

Norymberga

Teatr TV, reż. Waldemar Krzystek, Polska 2006, TVP1...

1616

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]