Reklama

W tym roku ruszą piesze pielgrzymki

W tym roku ruszą piesze pielgrzymki

07.06.2021
Czyta się kilka minut
Dwie listy sporządzane są obecnie przy zapisach na sosnowiecką pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę: osób zaszczepionych i niezaszczepionych.
C

Chciałbym mocno podkreślić, że dwie listy zapisów nie oznaczają dwóch osobnych grup pielgrzymkowych. Wszyscy – zaszczepieni i niezaszczepieni – będą pielgrzymować razem. Nie będzie żadnej »segregacji« ani »dyskryminacji« jednych bądź drugich” – zapewnia ks. Paweł Tracz, dyrektor pielgrzymki diecezji sosnowieckiej na Jasną Górę.

Chodzi o to, że wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego z 14 maja rekomendują, aby liczba niezaszczepionych pątników nie przekroczyła 300.

W tym roku z powodu bezpieczeństwa sanitarnego organizatorzy zrezygnowali z kwater prywatnych. Uczestnicy pielgrzymki, którzy nie będą chcieli spać pod namiotem albo dla których zabraknie miejsc w szkołach czy remizach, będą na noc odwożeni do domów. ©℗


Czytaj także: Moc tego miejsca płynie stąd, że...

1015

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]