Reklama

Ładowanie...

W tym roku ruszą piesze pielgrzymki

07.06.2021
Czyta się kilka minut
Dwie listy sporządzane są obecnie przy zapisach na sosnowiecką pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę: osób zaszczepionych i niezaszczepionych.
C

Chciałbym mocno podkreślić, że dwie listy zapisów nie oznaczają dwóch osobnych grup pielgrzymkowych. Wszyscy – zaszczepieni i niezaszczepieni – będą pielgrzymować razem. Nie będzie żadnej »segregacji« ani »dyskryminacji« jednych bądź drugich” – zapewnia ks. Paweł Tracz, dyrektor pielgrzymki diecezji sosnowieckiej na Jasną Górę.

Chodzi o to, że wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego z 14 maja rekomendują, aby liczba niezaszczepionych pątników nie przekroczyła 300.

W tym roku z powodu bezpieczeństwa sanitarnego organizatorzy zrezygnowali z kwater prywatnych. Uczestnicy pielgrzymki, którzy nie będą chcieli spać pod namiotem albo dla których zabraknie miejsc w szkołach czy remizach, będą na noc odwożeni do domów. ©℗


Czytaj także: Moc tego miejsca płynie stąd, że...

1015

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]