Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

17.03.2014
Czyta się kilka minut
11 – 17 marca
P

Polskie Oscary. Orły, Nagrody Polskiej Akademii Filmowej, zostały wręczone po raz 16. Statuetka dla najlepszego filmu przypadła „Idzie”, dla najlepszego reżysera – twórcy tego obrazu, Pawłowi Pawlikowskiemu. „Ida” przyniósł też nagrodę Agacie Kuleszy (najlepsza rola kobieca) oraz Jarosławowi Kamińskiemu (montaż). Film „Chce się żyć” zaowocował nagrodami dla Macieja Pieprzycy (scenariusz), Dawida Ogrodnika (najlepsza rola męska) oraz Anny Nehrebeckiej i Arkadiusza Jakubika (najlepsze role drugoplanowe). Z kolei „Papuszę” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego nagrodzono w kategoriach „najlepsze zdjęcia” (Krzysztof Ptak i Wojciech Staroń), „najlepsza scenografia” (Anna Wunderlich), „kostiumy” (Barbara Sikorska-Bouffał) i „muzyka” (Jan Kanty Pawluśkiewicz). Za „odkrycie roku” uznano Bodo Koxa i jego pierwszy nieoffowy film „Dziewczyna z szafy”, za najlepszy film...

3639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]