Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

20.08.2013
Czyta się kilka minut
10 – 19 sierpnia
Z

Zmarł Sławomir Mrożek. Wybitny dramaturg, prozaik i rysownik, autor „Tanga”, „Emigrantów” czy „Miłości na Krymie”, jeden z najbardziej znanych i popularnych polskich pisarzy. Miał 83 lata, zmarł w Nicei, pochowany zostanie najprawdopodobniej w Krakowie. O Sławomirze Mrożku i jego twórczości piszemy obszernie w tym numerze „Tygodnika Powszechnego”.

Tyszkiewicz 75. Beata Tyszkiewicz, znakomita aktorka, obchodziła 75. urodziny. Stworzyła kreacje w ponad 100 filmach, m.in. „Rękopisie znalezionym w Saragossie” oraz „Lalce” Wojciecha J. Hasa. „Popiołach” i „Wszystko na sprzedaż” Andrzeja Wajdy czy „Seksmisji” Juliusza Machulskiego.

Warszawa Singera. W dniach 24 sierpnia – 1 września w stolicy odbędzie się 10. Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”. Wśród uczestników znajdą się m.in. Tomasz Stańko z zespołem Kroke oraz...

1709

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]