Reklama

Ładowanie...

W SIECI

14.01.2013
Czyta się kilka minut
„Czy katolik może wspierać WOŚP?” – zapytaliśmy prowokacyjnie na FB. Czytelnicy nie mieli wątpliwości.
P

Piotr Hrapkowicz: może a nawet musi.

Magdalena Guzik: Czy mówienie „nie wspieram, bo nie popieram lewaków” jest moralne, kiedy chodzi o ratowanie zdrowia i życia dzieci? Czy „dałem na tacę 200 zł” jest powodem do dumy...?

Janusz Patralski: Właśnie katolik powinien w pierwszej kolejności wspierać takie działania. Poza zbiórką pieniędzy i zakupem niezbędnego sprzętu medycznego następuje integracja społeczeństwa bez względu na wiek, dochody i poglądy. Potrafimy się jednoczyć wokół jakiejś idei. Poza tym aspekt wychowawczy – młodzież daje coś od siebie, uczy się solidarności, dawania siebie. Przecież to żadna przyjemność chodzić w mróz po mieście z puszką...

Maciej Józefczyk: Zachęcam do porównania, ile zebrał Caritas, a ile WOŚP. I ile wydaje się na biurokrację w WOŚP (w Caritasie 2%). (...) Owsiak...

1776

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]