Reklama

W Jerozolimie będziecie pocieszeni

W Jerozolimie będziecie pocieszeni

01.07.2019
Czyta się kilka minut
W dzisiejszej Jerozolimie o pocieszenie raczej trudno. Wciąż wojsko pilnuje miejsc świętych, a więc źródeł pocieszenia dla żydów, chrześcijan i muzułmanów.
W

Wciąż ziemia święta krwawi. Czyżby proroctwo Izajasza to jedynie pusta gadanina? „Radujcie się razem z Jerozolimą! Cieszcie się z nią wszyscy, którzy ją kochacie! Wraz z nią weselcie się niezmiernie wszyscy, którzy smuciliście się nad nią (...). Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał! W Jerozolimie będziecie pocieszeni!” – zapowiadał prorok.

Po wiekach nadszedł jednak czas spełnienia proroctw, zjawił się zapowiadany Książę Pokoju i posłał swoich heroldów głoszących nastanie królestwa Boga. Po powrocie z tej misji z wielkim entuzjazmem opowiadają Jezusowi, jak wiele zdziałali. „»Panie, na Twoje imię nawet demony nam się poddają«. Wtedy powiedział do nich: »Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze nieprzyjaciela. Nic wam nie zaszkodzi. Lecz nie cieszcie się z tego, że duchy się wam...

2617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]