Reklama

W futbolu bez zmian

W futbolu bez zmian

21.10.2013
Czyta się kilka minut
Zbigniew Boniek nie ma oczywiście racji, kiedy mówi, że w piłce nożnej zwycięstwo zawsze zależy od zawodników i prawie nigdy od trenera.
N

Nawet z najnowszej historii polskiej reprezentacji znamy przypadek, w którym przeciętny dość zespół dał się zaczarować przez charyzmatycznego trenera z zagranicy i wywalczył awans na wielki turniej. Wszyscy, którzy w tym pierwszym okresie mieli do czynienia z Leo Beenhakkerem – także współpracujący wówczas z Holendrem Adam Nawałka, murowany ponoć kandydat na kolejnego trenera reprezentacji – podkreślają jego ogromny wpływ na wyniki zespołu. Dlatego szkoda, że tak to się potoczyło: że po przegranym Euro ówczesna ekipa PZPN zdecydowała się zastąpić Franciszka Smudę Waldemarem Fornalikiem. Mający doświadczenie wyłącznie z pracy w polskich klubach szkoleniowiec uczył się na własnych błędach, a pokolenie piłkarzy – ośmielę się twierdzić, że zdolniejsze niż tamci, których miał do dyspozycji Beenhakker – straciło dwa lata. W zakończonych właśnie eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii...

1876

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]