Reklama

W bólu tkwi potencjał życia

W bólu tkwi potencjał życia

27.11.2016
Czyta się kilka minut
Zeruya Shalev, pisarka: Jerozolima jest torturą, ciągłym strachem. Ciężko w niej oddychać. Żar, który tli się pod powierzchnią, w każdej chwili może wywołać wielki pożar.
Fot. Global Look / PAP
K

KAROLINA PRZEWROCKA-ADERET: Co właściwie robimy w Hajfie?

ZERUYA SHALEV: Też jestem zaskoczona.

Przyzwyczaiłam się do myśli, że miejscem akcji Twoich książek, a jednocześnie Twojego życia jest Jerozolima.

Gdybyśmy spotkały się rok temu, powiedziałabym, że nigdy jej nie opuszczę. Ale życie jest pełne niespodzianek. Jerozolima była inspiracją dla moich książek bardziej w stylu, atmosferze, a nie w samej fabule. Wierzę, że zmiany i przeprowadzki mogą być dobre dla pisania. Mogą odświeżyć wewnętrzny świat na wiele sposobów, przynieść różne kolory, widoki.

O czym teraz piszesz?

Jestem na początku nowej książki, jeszcze nie wiem o niej zbyt wiele. Akcja będzie się toczyła w dwóch miejscach – jednym z nich będzie Jerozolima, drugim Hajfa lub miejsce nieopodal Tel Awiwu.

...

17556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]