Reklama

Vulnerability

Vulnerability

09.02.2003
Czyta się kilka minut
V

Vulnerability
Starzy ludzie często obojętnieją na otaczający ich świat. Są tak zaprzątnięci niespodziankami, które sprawia im własny organizm, zmęczeni jego zmęczeniem, zdumieni szybkością upływu czasu i ubytku sił, że niewiele ponadto do nich dociera. Są zamknięci w swoim mikroświatku jak w pudełku, a to, co na zewnątrz, jest coraz bardziej zamazane, kontury rozpływają się.

Inni starzy ludzie reagują zgoła inaczej. Rodzi się w nich coś, co Anglicy określają trudno przetłumaczalnym słowem: vulnerability - nadwrażliwość, podatność na zranienie. To, co kiedyś przyjmowali ze spokojem, staje się teraz trudne do uniesienia. Cierpią razem z każdym mieszkańcem obozu dla uchodźców, z każdym zagłodzonym afrykańskim dzieckiem, z każdym bezdomnym, wychodzącym z kanałów. To, co na zewnątrz, przestaje być tłem; wysuwa się na pierwszy plan.

Vulnerability z...

3184

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]