Reklama

Ładowanie...

Ulissesi znad Wisły

15.02.2011
Czyta się kilka minut
Abyście stali się (...) jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego. Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie. Flp 2, 15
F

Filippi było umiłowanym miastem św. Pawła, gdzie zaczynał swą działalność apostolską na terenie Europy. Tam udzielił pierwszego chrztu Lidii sprzedającej purpurę (Dz 16, 14n). Tam również przeżył karę chłosty i trafił do więzienia (Dz 16, 22-24). W jego liście do Filipian dominuje troska o to, by wyznawcy Chrystusa nie równali do poziomu otoczenia, lecz stanowili źródła Bożego światła w środowisku zdominowanym przez ciemność i agresję, uprzedzenia i konflikty. Naśladując Chrystusa, winni stanowić światłość świata, której nie przesłonią życiowe mroki. Ten sam motyw dźwięczał w Kazaniu na Górze, gdy Jezus podkreślał: Wy jesteście światłem świata (Mt 5, 14)...

Całość tekstu - już w kioskach 

Zapraszamy do najnowszego numeru "Tygodnika Powszechnego" i do  e-wydania , gdzie znajdą Państwo całość artykułu....

1209

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]