Reklama

Ukraina: wszystko przed nami

Ukraina: wszystko przed nami

18.01.2010
Czyta się kilka minut
Nikogo (ani na Ukrainie, ani w Rosji, ani w UE) głowa nie boli na myśl, że Janukowycz może być prezydentem. Sukcesem Unii Europejskiej, a więc i Polski jest to, że ten "barbarzyńca" sprzed 5 lat musiał się okrzesać i chociaż stwarzać pozory, że gra według uznawanych za Zachodzie reguł.
P

Podane wyniki pierwszej tury prezydenckich wyborów na Ukrainie generalnie nie odbiegają od wcześniejszych sondaży. Zdaniem obserwatorów, mediów i samych kandydatów wybory przebiegły bez większych zakłóceń. To najważniejsze wnioski z niedzielnego głosowania.

Wiktor Janukowycz może być zadowolony: ma dość bezpieczną, około 10-procentową przewagę nad Julią Tymoszenko. Nikogo (ani na Ukrainie, ani w Rosji, ani w UE) głowa nie boli na myśl, że ten człowiek może być prezydentem. Sukcesem Unii Europejskiej, a więc i Polski jest to, że ten "barbarzyńca" sprzed 5 lat musiał się okrzesać i chociaż stwarzać pozory, że gra według uznawanych za Zachodzie reguł. Z kolei Tymoszenko też nie może narzekać: ma sporo czasu na odrobienie strat, zwłaszcza jeśli wynik pierwszej tury uśpi ludzi Janukowycza. Janukowycz głosów jej już nie odbierze - jeśli miała tracić jako premier...

1887

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]