Reklama

Ugoda i niezgoda

Ugoda i niezgoda

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Trwająca od momentu wydania w 2010 r. awantura o napisaną przez Artura Domosławskiego biografię Ryszarda Kapuścińskiego ma nową, spodziewaną odsłonę.
N

Nowy właściciel wydawnictwa Świat Książki postanowił wycofać „Kapuściński non-fiction” z dystrybucji. Jest to wynik ugody z wdową po reporterze, która żądała usunięcia z biografii czterech rozdziałów dotyczących jego życia prywatnego. Autor nie zgadza się na okrojenie swojego dzieła, będzie je więc można kupić dopiero po 2017 r., kiedy dotychczasowy wydawca utraci licencję i – być może – wykupi ją ktoś inny.
Ta historia jest o tyle niespotykana, że wydawnictwa stoją zazwyczaj murem za swoim autorem. Czemu więc Świat Książki wypowiedział lojalność Arturowi Domosławskiemu? Uznał, że już dość na książce zarobił? Nie wydaje się przecież możliwe, by wydawca mógł przegrać sprawę w sądzie. Kapuściński był osobą publiczną, reguły ochrony życia prywatnego są w jego przypadku zupełnie inne niż w przypadku zwykłych obywateli.
Domosławski – o czym wielokrotnie pisaliśmy na tych...

1242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]