Reklama

Kroniki krzywdy

Kroniki krzywdy

17.04.2017
Czyta się kilka minut
Książki Artura Domosławskiego to globalna kronika niesprawiedliwości, państwowych zbrodni i korporacyjnego draństwa. Oto świat, w którym żyjemy.
Artur Domosławski w swoim domu, Warszawa, luty 2016 r. Fot. Maciej Zienkiewicz dla „TP”
T

Trzy wydane właśnie tytuły – „Gorączka latynoamerykańska”, „Śmierć w Amazonii” i „Wykluczeni” – to zwykłe reedycje. Inaczej jest z „Kapuściński non-fiction”. To wznowienie symboliczne.

Głośna biografia najsłynniejszego polskiego dziennikarza ukazuje się pierwszy raz od jej premiery siedem lat temu. Ponowne wydanie uniemożliwiały dotąd procesy sądowe, które autorowi wytoczyły żona i córka reportera, zarzucając mu naruszenie ich dóbr osobistych, prawa do kultywowania pamięci po zmarłym oraz praw autorskich. Oba pozwy zostały odrzucone, ostatni dopiero jesienią ubiegłego roku. Właśnie to orzeczenie Sądu Apelacyjnego otworzyło drogę do wznowienia.

Spór o granice

Powrót biografii Kapuścińskiego do księgarń to triumf autora i tych, którzy w sporze o granice biografistyki stali po jego stronie. Dla wdowy i córki, które przegrały wieloletnią batalię...

11836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]