Reklama

U wezgłowia bandyckiego Petersburga

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Czy to koniec bandyckiego Petersburga? Szerzej nieznany w Europie Aleksander Małyszew znalazł się właśnie wśród grupy aresztowanych na Costa del Sol.
Podmiejskie cmentarze wypełniły się ekskluzywnymi nagrobkami z realistycznie wygrawerowanymi podobiznami mafiosów. /fot. Rafał Milach, Przekrój, Forum
A

Aresztowani - to bossowie rosyjskiej mafii. A zeszłego lata zatrzymano, tym razem w Rosji, Władimira Kumarina (vel Barsukowa), zwanego "czarnym gubernatorem" Petersburga. Do dziś czeka w areszcie na proces. Ujawnienie powiązań biznesowych mafiosów może być nie na rękę wielu osobom ze świecznika. Czy to tylko zmierzch "bandyckiego Petersburga", czy może coś więcej?

Hiszpańska garota

Każdy taksówkarz w Marbelli - najdroższym kurorcie na Costa del Sol - chętnie pokaże "dom rosyjskiej mafii", jak określa się okazałą willę w zacisznej okolicy. Takich domów, należących do zamożnych rosyjskich przedsiębiorców lub osób podających się za przedsiębiorców, jest w Marbelli i innych miejscowościach wybrzeża Morza Śródziemnego wiele.

Wyrośli w "bandyckim Petersburgu" byli bokserzy bez wykształcenia, trudniący się na...

9997

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]