Reklama

Trzydzieści i osiem

Trzydzieści i osiem

29.03.2021
Czyta się kilka minut
Każda, nawet najbardziej kuriozalna rewolucja potrzebuje swoich Robespierre’ów (w tej roli pan Antoni) oraz swoich Dantonów.
L

Lockdown nie lockdown, a rzutki wójt Obajtek nie zasypia gruszek w popiele. Krzepko szefuje polskiemu Gazpromowi, stanowiąc zarazem nadzieję Prezesa jako człowiek, który wszystko może – dla po prostu Polski, nowej, prawej i sprawiedliwej Polski, oczywiście. Obrotny Obajtek jest okrutnie, jak zadekretował Prezes, „zupełnie niezwykły człowiek” – co brzmi odrobinkę jak tytuł nowego hitu zespołu Niwea. Na czym polega magia Obajtka? On wszystko skupuje, po prostu. Co jak co, ale kupować Daniel Obajtek lubi pasjami, on kupuje wszystko, co się rusza, zwłaszcza nieruchomości. Modelowy przykład bizneskariery à la PiS nieco ostatnio się potknął o swoje działki, ale z drobną pomocą CBA i ziobrowej prokuratury dalej ciągnie Polskę w lepszą przyszłość. Orlen jest jak hurtownia śniegu na Antarktydzie – tutaj naprawdę trudno się skompromitować…

I będę go bronił, bronił, bo coś wiem...

2199

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]