Reklama

Trzydzieści i osiem

Trzydzieści i osiem

29.03.2021
Czyta się kilka minut
Każda, nawet najbardziej kuriozalna rewolucja potrzebuje swoich Robespierre’ów (w tej roli pan Antoni) oraz swoich Dantonów.
L

Lockdown nie lockdown, a rzutki wójt Obajtek nie zasypia gruszek w popiele. Krzepko szefuje polskiemu Gazpromowi, stanowiąc zarazem nadzieję Prezesa jako człowiek, który wszystko może – dla po prostu Polski, nowej, prawej i sprawiedliwej Polski, oczywiście. Obrotny Obajtek jest okrutnie, jak zadekretował Prezes, „zupełnie niezwykły człowiek” – co brzmi odrobinkę jak tytuł nowego hitu zespołu Niwea. Na czym polega magia Obajtka? On wszystko skupuje, po prostu. Co jak co, ale kupować Daniel Obajtek lubi pasjami, on kupuje wszystko, co się rusza, zwłaszcza nieruchomości. Modelowy przykład bizneskariery à la PiS nieco ostatnio się potknął o swoje działki, ale z drobną pomocą CBA i ziobrowej prokuratury dalej ciągnie Polskę w lepszą przyszłość. Orlen jest jak hurtownia śniegu na Antarktydzie – tutaj naprawdę trudno się skompromitować…

I będę go bronił, bronił, bo coś wiem...

2199

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]