Reklama

Tragiczne pożary w Anglii i Portugalii

Tragiczne pożary w Anglii i Portugalii

19.06.2017
Czyta się kilka minut
14 czerwca w londyńskiej dzielnicy North Kensington zapalił się 24-piętrowy wieżowiec.
Fot. Patricia de Melo Moreira / AFP / EAST NEWS
D

Dziewiętnastego czerwca policja londyńska podała, że liczba ofiar pożaru wieżowca wzrosła do 79 osób. Zaliczono do tej grupy także osoby zaginione, których ciał  jeszcze nie odnaleziono.W komunalnym budynku mieszkało blisko 600 ludzi, głównie muzułmanów. Z kolei w Portugalii, w okolicach Pedrógão Grande, w pożarze lasu, który wybuchł w niedzielę 18 czerwca, zginęło co najmniej 60 osób (na zdjęciu pogorzelisko). Wiele ciał znaleziono w autach, którymi okoliczni mieszkańcy i turyści próbowali uciekać z zagrożonego terenu. Las zapalił się prawdopodobnie od uderzenia pioruna, a silny wiatr i wysokie temperatury przyczyniły się do gwałtownego rozprzestrzenienia się ognia. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]