Reklama

Tragiczna lawina we Włoszech

Tragiczna lawina we Włoszech

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Śnieżna lawina zasypała hotel Rigopiano u podnóża Gran Sasso w Abruzji (środkowe Włochy) w środę, 18 stycznia.
Fot. ITALIAN FIRE DEPARTMENT / PAP
P

Pod śniegiem znalazło się 38 osób. Ratownikom udało się dotrzeć na miejsce po 11 godzinach, kolejne 30 godzin zajęło im przebicie się przez kilkumetrową warstwę śniegu i dotarcie do pierwszych poszkodowanych. Do chwili zamknięcia numeru uratowano 9 osób, wydobyto 6 ciał, 23 osoby wciąż uważa się za zaginione. Do tragedii doszło po intensywnych opadach śniegu i serii wstrząsów sejsmicznych, jakie dzień wcześniej dotknęły ten region. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]