Reklama

Toto takto ktoto

Toto takto ktoto

25.09.2007
Czyta się kilka minut
4 lipca w Michałowie koło Białegostoku padła szóstka. Padła nonszalancko, pewna swego siedmiomilionowego nieodpartego uroku. Przeliczyła się - padła na darmo. Leży marnie i kwiczy biernie, krnąbrnego posiadacza przyzywając. Nie chce już tak odłogiem, marzy o samorealizacji, ale sama nie może, tylko czeka na tego, kto ją totalnie skreślił.
P

Poszukiwany (a) żywy (a) lub martwy (a). Ślepy traf. Deadline: styczeń.

Gdyby kolektura znajdująca się od niechcenia przy sklepie spożywczym mogła mówić... co ja piszę - nagrać, zarejestrować niezbitą twarz sprawcy, byłoby klarowniej, oczywiściej, pewniej, przewidywalniej normalnie. Po prostu i zwyczajnie ktoś wygrał, jakoś tak się cieszy, pochlipuje radośnie na myśl o szczęśliwych liczbach za ponad siedem milionów złotych polskich. Siedem milionów i jakieś drobniaki - trzysta jedenaście tysięcy.

Wszystkie te liczby wzięte do kupy to może i szczęśliwy numerek w Michałowie, tylko nie wiadomo dla kogo. Miejscowość rozsławiona organizacją Święta Grzyba jest porażona. Przy okazji wzrosły obroty, skoro nawet i stołeczni przyjezdni zdjęcia sobie robią tam na dole, gdzie kolektura. To prawie tak atrakcyjne jak lądowanie UFO, przy tym bezpieczniejsze...

4745

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]