Reklama

To nie my toniemy?

To nie my toniemy?

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Dzieci zgromadzono w jednej sali, miały się uczyć piosenek i pląsów. Kilka minut później statek spacerowy "Bułgaria" zatonął w wodach Zalewu Kujbyszewskiego na Wołdze. Na jego pokładzie płynęło ponad dwieście osób.
K

Kapitan nie zdołał nawet nadać sygnału SOS. Statek tonął tak szybko, że nie przeprowadzono ewakuacji pasażerów ani akcji ratunkowej. Utonęły prawie wszystkie dzieci. Tragedia pochłonęła łącznie ponad 130 ofiar. Ile dokładnie? Jeszcze nie wiadomo: na pokładzie znajdowało się wielu pasażerów na gapę (krewnych i znajomych członków załogi), których nazwisk nie było na oficjalnie zgłoszonej liście pasażerów. Z wraku nadal wydobywane są ciała.

W tych tragicznych wydarzeniach jak w soczewce skupiają się rosyjskie biedy. Na co dzień zamiatane pod dywan, teraz, po tragedii na Wołdze, stały się tematem publicznej debaty.

(Po)sowiecka infrastruktura

Dziś wiadomo, że już z portu w Kazaniu statek wypłynął przechylony na prawą burtę, z kaszlącym silnikiem. Na pokład zabrano dużo więcej pasażerów, niż przewiduje norma...

8062

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]