Reklama

To dobrze, ale...

To dobrze, ale...

19.07.2006
Czyta się kilka minut
Wicepremier i szef LPR Roman Giertych, zjawiając się niespodziewanie na żałobnej uroczystości w Jedwabnem (65-lecie mordu), zaskoczył pozytywnie wszystkich krytyków antysemickiej tradycji narodowej prawicy. "W Polsce nie ma miejsca na antysemityzm" - oświadczył expressis verbis, dodając jeszcze nazajutrz, że nie zgadza się z antyżydowskimi akcentami w przedwojennej tradycji Młodzieży Wszechpolskiej, której po transformacji sam patronował. Czy można się spodziewać, że za tymi krokami pójdą dalsze i że oba ugrupowania potrafi Giertych na trwałe pozbawić tego kompromitującego nurtu?
J

Jeśli jednak ta nadzieja ma jakieś podstawy, to niestety kolejne inicjatywy Romana Giertycha jako ministra edukacji dalej martwią: co jedna, to bardziej nieprzemyślana i nieprzekonująca. Był już projekt rodzielenia przedmiotu historia na powszechną i historię Polski. Matematyka na maturze, na razie nieobowiązkowa, albo zostanie wprowadzona, albo nie. Przynajmniej część tegorocznych oblanych matur ma zostać uznana. Nauczyciele są coraz bardziej zdezorientowani: czy redukcja wymagań albo zmienianie ad hoc obowiązujących reguł to naprawdę dobra metoda wychowania młodzieży?

598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]