Reklama

Ten sondaż przyszedł zbyt wcześnie

Ten sondaż przyszedł zbyt wcześnie

25.07.2017
Czyta się kilka minut
32 proc. (spadek o 4 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem) to mniej niż poparcie dla wszystkich innych partii: wrażenie przewagi lidera wynika z rozbicia opozycji.
W

Warto też dodać, że wśród wyborców PiS są tacy, którzy się wahają: przy każdym błędzie rządzących przechodzą do grupy niezdecydowanych. Widać to było w lutym, gdy przewaga się zmniejszyła, a po wygaszeniu kilku spornych kwestii wszystko wróciło do normy. Kaczyński sądzi, że tak będzie zawsze, powinien jednak pamiętać o brytyjskich konserwatystach, którzy po ogłoszeniu terminu wyborów mieli 25 proc. przewagi, a w trakcie kampanii zmniejszyli ją do 2 proc.

Co najważniejsze: poważne zdarzenia polityczne odbijają się w sondażach dopiero po kilkunastu dniach. Wyborcy muszą mieć czas na refleksję, dlatego odpowiedź na pytanie, czy zamach na sądy wpłynie na poparcie dla PiS, poznamy za 2-3 tygodnie. ©


Zamach na sądy – czytaj i udostępniaj specjalny, bezpłatny serwis „Tygodnika Powszechnego” >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Socjolog, publicysta, komentator polityczny, bloger („Zygzaki władzy”). Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Pracuje na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]