Reklama

Ładowanie...

Targi targów

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Nikogo nie dziwi, że konkurują ze sobą hipermarkety, dyskonty, fast foody i kawiarnie. Ale dopiero teraz, rzecz dotąd niesłychana, w Krakowie zaczęły na ostro konkurować targi żywności.
E

Era targowa zaczęła się niezauważalnie, na rynkach, Głównym i Małym, a także na Kazimierzu, na placu Wolnica. Zawsze ten sam schemat: podłe żarcie, handel badziewiem, łupiąca ze sceny muzyka, wszystko nie wiadomo na czyje zamówienie. Na Małopolski Festiwal Smaku (w Krakowie na placu Wolnica, ale są też liczne wydania w regionie) chodziłem, bo cóż, taka praca, trzeba trzymać rękę na pulsie. Jest tam nieodmiennie stoisko przyozdobione świńską głową w góralskim kapelusiku oraz zachętą do skorzystania z domu spokojnej starości, prowadzonego przez producenta mięsa; są rybne konserwy; i jest jajko sadzone – widywałem kilkudziesięcioosobową kolejkę po to jajko. Podobną estymą darzę targi świąteczne na Rynku Głównym czy targi na Małym Rynku, gdzie główną atrakcją kulinarną są golonka, kiełbasa i warzywa smażone w wielkiej patelni, na oczach widza przemieniane z mrożonki w niejadalne świństwo...

8192

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]