Reklama

Szwajcaria idzie w prawo

Szwajcaria idzie w prawo

19.10.2015
Czyta się kilka minut
To kolejny kraj Europy, gdzie trwający od lata tego roku wielki kryzys migracyjny wpływa na decyzje wyborców: po Austrii teraz również w Szwajcarii zwiększyło się poparcie dla ugrupowań, które uważają, że migrację należy radykalnie powstrzymać.
Fot. Arnd Wiegmann / REUTERS
P

Podczas szwajcarskich wyborów, w minioną niedzielę, najwięcej głosów (prawie 30 proc.) zdobyła narodowo-mieszczańska Szwajcarska Partia Ludowa (SVP), która swą kampanię oparła na haśle „Frei bleiben!” (na zdjęciu plakaty w Zurychu). W wolnym przekładzie: „Pozostańmy wolni!”; w domyśle: wolni od imigrantów. Choć kryzys migracyjny nie dotyka dziś zbytnio Szwajcarii, najpewniej za sprawą takiej kampanii SVP utrwaliła pozycję najsilniejszej partii w kraju. ©℗

Na podst. FAZ

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]