Reklama

Ładowanie...

Szukam argumentów

09.03.2003
Czyta się kilka minut
Z

Zaintrygował mnie komentarz Wojciecha Pięciaka „Ani Schroder/Chirac, ani Rumsfeld” („TP” nr 5/2003). Autor jest przekonany o słuszności wojny przeciwko Irakowi, ponieważ kraj ten stwarza zagrożenie. Wojna to destrukcja, śmierć, niewyobrażalne ludzkie tragedie i odczłowieczenie tak atakujących, jak atakowanych. Nie mamy więc prawa tak lekko szafować stwierdzeniami o sprawach, których konsekwencje prawie zawsze są nieobliczalne. Dlatego z uporem maniaka czytam, słucham, obserwuję i analizuję wszelkie dostępne mi dane i nie znalazłam, jak dotąd, nawet jednego solidnego argumentu, który przekonałby mnie o słuszności wojny.

Zdaniem komentatora, Husajna trzeba odsunąć od władzy, ponieważ powoduje on „erozję autorytetu NZ, którym to... (on) gra na nosie od kilkunastu lat”. Izrael robi to od 30 lat. Lista melodii, granych przez USA, jest imponująca. Jeżeli Bush zaatakuje Irak bez...

3512

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]