Reklama

Ładowanie...

Sytuacja w Syrii się komplikuje

Sytuacja w Syrii się komplikuje

18.07.2022
Czyta się kilka minut
MUHAMMED SAID / ANADOLU AGENCY / GETTY IMAGES
N

NAJPIERW ROSJA zawetowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucję umożliwiającą dalsze dostarczanie żywności do regionu Idlib, opanowanego przez siły antyrządowe. Teraz, 19 lipca, Władimir Putin rozmawia w Teheranie z przywódcami Iranu i Turcji; tematem jest m.in. planowana turecka „operacja specjalna” (jak mówi o niej prezydent Erdoğan, nawiązując do propagandowego kremlowskiego określenia wojny na Ukrainie) w regionach pod kontrolą Kurdów. Na zdjęciu: podczas święta Kurban Bajram (to największe święto islamu) dzieci bawią się z wolontariuszem we wsi Nayrab w Idlibie, 10 czerwca 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]