Reklama

"Święto Zmarłych"

"Święto Zmarłych"

13.11.2005
Czyta się kilka minut
W tekście Bartka Dobrocha “Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie" (“TP" nr 45//05) pojawiło się nietrafne sformułowanie: “Święto Zmarłych". Przecież takie święto nie istnieje! Nie tylko w Kościele katolickim obchodzone jest w tym czasie święto o zupełnie innej nazwie - Wszystkich Świętych. Może to nieistotne, taki szczegół, ale takie detale właśnie stanowią o ostatecznym obrazie naszej wiary. A ten na pewno nie jest już rzeczą nieistotną.
B

BERNARD WOJTASIEWICZ (Grodzisk Mazowiecki)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]