Reklama

Świat według Kremla

Świat według Kremla

20.02.2007
Czyta się kilka minut
rys. A. Pieniek
W

Wojciech Pięciak: - Szef rosyjskiego sztabu generalnego zagroził w ubiegłym tygodniu, że jeśli w Polsce powstaną elementy "tarczy" antyrakietowej, to Kreml wypowie amerykańsko-radziecki traktat INF z 1987 r. o likwidacji rakiet jądrowych krótkiego i średniego zasięgu, a w Kaliningradzie mogą zostać rozmieszczone takie właśnie rakiety, wymierzone w Polskę. Blef?

Jacek Cichocki: - Rosja od dawna mówi głośno, że przyjęcie traktatu INF i zniszczenie broni jądrowej krótkiego i średniego zasięgu były dla niej niekorzystne. Obecne wypowiedzi nie są czymś nowym, tyle że są związane z amerykańską aktywnością wokół "tarczy". A czy to blef, to się dopiero okaże. W każdym razie zbudowanie arsenału takich rakiet to nie jest kwestia dni czy tygodni. To długi proces, który potrwałby kilka lat.

- Czy dziś w Kaliningardzie i na Białorusi są rosyjskie rakiety...

9902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]