Reklama

Styl to człowiek

Styl to człowiek

20.12.2010
Czyta się kilka minut
Radio Maryja "ma tylko jedną wielką »wadę«, z której na pewno nigdy się nie poprawi: nie jest »Tygodnikiem Powszechnym«" - powiedział abp Józef Michalik, nie kryjąc ironii przy komentowaniu głośnego już listu o. Ludwika Wiśniewskiego skierowanego do nuncjusza apostolskiego w Polsce.
L

Legendarny duszpasterz dominikański dokonał do bólu szczerej analizy obecnej sytuacji polskiego Kościoła, m.in. skrytykował bezradność biskupów wobec poczynań ks. Tadeusza Rydzyka i toruńskiej rozgłośni.

Nie pierwszy raz przewodniczący Konferencji Episkopatu manifestuje niechęć do "Tygodnika Powszechnego". Już stało się właściwie regułą, że przy różnych okazjach "Tygodnik" jest stawiany mediom katolickim jako negatywny przykład i przeciwstawiany chwalonemu przez Arcybiskupa Radiu Maryja. Nie powiem, że redaktorom związanym z Kościołem i wiarą sprawia to przyjemność. Z uwagą wsłuchujemy się w głosy krytyki, zwłaszcza te trafne - na niesprawiedliwe natomiast staramy się merytorycznie odpowiadać, ale także wykorzystywać je jako okazję do ćwiczenia się w chrześcijańskich cnotach.

Tych wyjaśnień z naszej strony przy okazji wypowiedzi abp. Michalika...

1280

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]