Reklama

Ładowanie...

Strategia dla seniorów

Strategia dla seniorów

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Największym wyzwaniem, wobec którego obecnie stoimy, jest zmierzenie się ze skutkami demograficznych i społecznych procesów starzenia się społeczeństwa.
O

Odpowiedzią na nie jest odważne podjęcie działań. Po pierwsze trzeba zdiagnozować sytuację osób starszych w regionach. Po drugie, skonstruować podejście strategiczne, tak aby polepszyć warunki socjoekonomiczne tej grupy oraz wykorzystać międzypokoleniowy potencjał seniorów. Wydłużanie się życia, spadek dzietności, integracja osób niepełnosprawnych - to tylko kilka z zagadnień, które kraje UE muszą wziąć pod uwagę już w najbliższej przyszłości, choćby przy negocjowaniu budżetu na lata 2014-2020. Także Polska nie jest wolna od konieczności stawienia czoła tym problemom. Małopolska zaś to jedyny w kraju region, który opracowuje specjalną strategię działania wobec wyzwań, jakie stawia starzenie się społeczeństwa.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]