Reklama

Strategia dla seniorów

Strategia dla seniorów

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Największym wyzwaniem, wobec którego obecnie stoimy, jest zmierzenie się ze skutkami demograficznych i społecznych procesów starzenia się społeczeństwa.
O

Odpowiedzią na nie jest odważne podjęcie działań. Po pierwsze trzeba zdiagnozować sytuację osób starszych w regionach. Po drugie, skonstruować podejście strategiczne, tak aby polepszyć warunki socjoekonomiczne tej grupy oraz wykorzystać międzypokoleniowy potencjał seniorów. Wydłużanie się życia, spadek dzietności, integracja osób niepełnosprawnych - to tylko kilka z zagadnień, które kraje UE muszą wziąć pod uwagę już w najbliższej przyszłości, choćby przy negocjowaniu budżetu na lata 2014-2020. Także Polska nie jest wolna od konieczności stawienia czoła tym problemom. Małopolska zaś to jedyny w kraju region, który opracowuje specjalną strategię działania wobec wyzwań, jakie stawia starzenie się społeczeństwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]