Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Strategia dla seniorów

Strategia dla seniorów

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Największym wyzwaniem, wobec którego obecnie stoimy, jest zmierzenie się ze skutkami demograficznych i społecznych procesów starzenia się społeczeństwa.
O

Odpowiedzią na nie jest odważne podjęcie działań. Po pierwsze trzeba zdiagnozować sytuację osób starszych w regionach. Po drugie, skonstruować podejście strategiczne, tak aby polepszyć warunki socjoekonomiczne tej grupy oraz wykorzystać międzypokoleniowy potencjał seniorów. Wydłużanie się życia, spadek dzietności, integracja osób niepełnosprawnych - to tylko kilka z zagadnień, które kraje UE muszą wziąć pod uwagę już w najbliższej przyszłości, choćby przy negocjowaniu budżetu na lata 2014-2020. Także Polska nie jest wolna od konieczności stawienia czoła tym problemom. Małopolska zaś to jedyny w kraju region, który opracowuje specjalną strategię działania wobec wyzwań, jakie stawia starzenie się społeczeństwa.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]