Reklama

Stan wyjątkowy

Stan wyjątkowy

23.03.2020
Czyta się kilka minut
„Pojęcie pandemii zakłada pojęcie polityczności” – czasy mamy wyjątkowe, więc pozwoliłem sobie z lekka sparafrazować nie byle kogo. Kogo?
S

Samego Carla Schmitta – ulubionego (obok Olgi Tokarczuk, Jarosława Marka Rymkiewicza i tekściarza Bayer Full) autora Jarosława Kaczyńskiego.

A zatem szara eminencja musiała wyjść z cienia autoizolacji i udać się do radia. Czasy mamy dziwne, zaiste. Na falach eteru Naczelnik udzielił panu Ziemcowi wywiadu, w którym wymawiał wyraz „konstytucja” częściej niż Donald Trump „China”. Wywiad odbija się teraz szerokim echem i ludność rzuca się do internetów, żeby zobaczyć, czy Naczelnik nie przybył do radia w koszulce „Konstytucja”... ale nie, był in blanco, pod krawatem czarnym, w humorze wisielczym. Konstytucja, zgodne z konstytucją, nie wbrew konstytucji – mruczał kojąco, delektując się odmienianiem rzeczownika na „k” niczym Robert Makłowicz deklinujący „papryka”. Konstytucja została dopieszczona, niewątpliwie, może czuć się pewnie, że nikt się na nią nie zamachnie, a jeśli...

2654

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

??? Fragen über Fragen - pisze Slazak z Niemiec. Boze chron Rzeczpospolita !!!

Typowa wrzutka tematu przez polityka by się Pan właśnie wzburzył. PiS sonduje, sprawdza, kalkuluje, tak to zawsze robią. Zależnie od reakcji podejmą decyzję. W teatrze, często mnie to denerwuje, ze czytam intencje, ze reżyser prowadzi mnie zbyt namolnie do swojego celu. Wole oczywiście czuć się wolnym, to ja decyduje o zrozumieniu spektaklu... jakoś tak. Serdecznie pozdrawiam, fanklaty.

Obojętnie jak wiele piany zmieszanej z jadem wylejesz, to nie zmieni to faktu że Kaczyński jest politykiem wybitnym i to nie tylko w skali krajowej ale i światowej. Wydymał was wszystkich. Ty człowieku zostaniesz to taki Doda w portkach nie wiele potrafisz ,ale skandalem np; krzyżem po vaginie.Mam ciekawy pomysł dla ciebie , podsunę ci pomysł abyś w drodze do Hollywood napisz sztukę o ośmiusetletniej historii polskich żydów którzy do 1949 nie mówili po Polsku (nasze mame , nasze tate) sagę o Mośku w chałacie i łupieżem na ramionach o jego Salci w siedmiu kieckach na niedomytym zadzie i zawszonej peruce. Marny targowicki byle co, Polacy to dumny naród przywiązany do swoich wartości dlatego cię olali.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]