Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

07.08.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 31/12
W

W debacie z profesorem Andrzejem Zollem „Iloraz sumienia” (TP 31 z 29 lipca b.r.) pomyłkowo powiedziałem, że jednodniowy zarodek nie jest życiem. To nie jest prawdą. Zarodek jest życiem. Miałem na myśli to, że nie jest człowiekiem. Toteż ów fragment rozmowy powinien mieć następujące brzmienie:

ANDRZEJ ZOLL: Środków poronnych w ogóle nie powinno być na rynku, bo pozwalają ominąć prawne ograniczenia w przerywaniu ciąży. To znaczy: umożliwiają łamanie ustawy. WIKTOR OSIATYŃSKI: Ustawa nie mówi, że jednodniowy zarodek jest CZŁOWIEKIEM (ZAMIAST: życiem).

ANDRZEJ ZOLL: Nie mówi też, że nie jest.

WIKTOR OSIATYŃSKI: Ale zastosowanie środka wczesnoporonnego na pewno nie jest przestępstwem. To trzeba by dopiero skodyfikować, co byłoby prawdopodobnie trudne i uważam, że zagrażałoby wielu bardzo ważnym wartościom. To już jest jednak dyskusja filozoficzna. Pan przyjmuje...

1323

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]