Reklama

Sprostowania

Sprostowania

03.07.2007
Czyta się kilka minut
W rubryce "Kościół w Polsce", w "TP" nr 24/07, przeczytałem w notce "Biskupi w Boże Ciało o polityce i społeczeństwie": "»Partia, która obecnie rządzi w Polsce, nie zdała egzaminu moralnego«, bo odmówiła umieszczenia w konstytucji zapisu o ochronie życia od poczęcia - stwierdził abp Józef Michalik w Przemyślu". Tyle notka w "TP". Tymczasem, odtwarzając nagranie homilii udostępnione mi przez Radio Fara ( ), usłyszałem: "Popatrzmy na tę sprawę nie politycznie - bo wprawdzie i partia która rządzi, i która się w opozycji deklaruje, nie zdały egzaminu moralnego, etycznego; nie broni, nie promuje życia, nie promuje rodziny w należyty sposób - ale próbujmy zrobić my, co możemy". Niestety, media przetworzyły tę wypowiedź w taki sposób, że "cytat", który podał "TP", zaczął już żyć własnym życiem.
P

PIOTR MARCINISZYN

(Strzelce Krajeńskie/Warszawa)

Słowa Norwida: "Piętnem globu tego - niedostatek,/ Dopełnienie go boli", które zacytował o. Bernard Sawicki w tekście "Duch Święty - kropka nad i" ("TP" nr 21/07), pochodzą z poematu "Fortepian Chopina", nie, jak pisze autor, "Promethidion".

CZESŁAWA MOKLAK

(Krotoszyn, woj. wielkopolskie)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]