Reklama

Sprostowania

Sprostowania

03.07.2007
Czyta się kilka minut
W rubryce "Kościół w Polsce", w "TP" nr 24/07, przeczytałem w notce "Biskupi w Boże Ciało o polityce i społeczeństwie": "»Partia, która obecnie rządzi w Polsce, nie zdała egzaminu moralnego«, bo odmówiła umieszczenia w konstytucji zapisu o ochronie życia od poczęcia - stwierdził abp Józef Michalik w Przemyślu". Tyle notka w "TP". Tymczasem, odtwarzając nagranie homilii udostępnione mi przez Radio Fara ( ), usłyszałem: "Popatrzmy na tę sprawę nie politycznie - bo wprawdzie i partia która rządzi, i która się w opozycji deklaruje, nie zdały egzaminu moralnego, etycznego; nie broni, nie promuje życia, nie promuje rodziny w należyty sposób - ale próbujmy zrobić my, co możemy". Niestety, media przetworzyły tę wypowiedź w taki sposób, że "cytat", który podał "TP", zaczął już żyć własnym życiem.
P

PIOTR MARCINISZYN

(Strzelce Krajeńskie/Warszawa)

Słowa Norwida: "Piętnem globu tego - niedostatek,/ Dopełnienie go boli", które zacytował o. Bernard Sawicki w tekście "Duch Święty - kropka nad i" ("TP" nr 21/07), pochodzą z poematu "Fortepian Chopina", nie, jak pisze autor, "Promethidion".

CZESŁAWA MOKLAK

(Krotoszyn, woj. wielkopolskie)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]