Reklama

Spowiedź kardynała

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Jako teolog papieża zyskał sławę i… wrogów. Ostatnio ukazał się po polsku przewodnik kard. Waltera Kaspera po obecnym pontyfikacie.
W

Wydarzenia związane z ogłoszonym przez Franciszka Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia postawiły niemieckiego kardynała Waltera Kaspera w świetle jupiterów. Ten urodzony w 1933 r. duchowny nie tylko pełnił ważne funkcje w Kościele jako przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan i Komisji ds. Religijnych Kontaktów z Judaizmem czy członek m.in. Kongregacji Nauki Wiary oraz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, ale też za obecnego pontyfikatu stał się jedną z czołowych postaci prowadzonych przez papieża reform Kościoła.

W pierwszej modlitwie Anioł Pański Franciszek pochwalił przed światem jego książkę o miłosierdziu w słowach niepozostawiających wątpliwości: „Ta książka – zrobiła na mnie duże wrażenie, bardzo duże…”. Jako ważny współpracownik papieża i pomysłodawca tematu miłosierdzia, który stanowi centralny punkt nauczania Franciszka, oraz...

4564

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]