Reklama

Spotkanie nadziei

Spotkanie nadziei

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Zakończony 28 października Synod z udziałem 262 biskupów i 140 ekspertów był największy w dotychczasowej historii Kościoła. Co jeszcze, poza liczbą uczestników, sprawiło, że był doniosłym wydarzeniem?
K

Kardynał Francis George, arcybiskup Chicago, choć znajdował się na liście uczestników, nie przyjechał na XIII Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Nowotwór, który przed kilku laty go zaatakował, powrócił. Co powiedziałby, gdyby był obecny na synodalnej auli? Włoski watykanista Sandro Magister odpowiedzi na to pytanie trafnie dopatrzył się w ostatnim przed rozpoczęciem Synodu tekście, który, jak każdego tygodnia, kard. George zamieścił w dzienniku swej archidiecezji „Catholic New World”. Hierarcha pisał w nim: „(...) aktualna kampania polityczna doprowadziła do ujawnienia w naszym życiu publicznym emocji antyreligijnych, przede wszystkim antykatolickich, które w naszym kraju nasilają się od dziesięciu lat. Sekularyzacja naszej kultury jest problemem znacznie szerszym od przyczyn politycznych czy rezultatów obecnej kampanii wyborczej.

Kilka lat temu, przemawiając do grupy...

8324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]