Reklama

Spojrzałem w lustro

Spojrzałem w lustro

05.11.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 45/12
P

Piszę, żeby z całego serca podziękować za dar „uciszenia” Księdza Adama Bonieckiego. Bardzo proszę o chwilę wyrozumiałości, wbrew pozorom nie jestem czytelnikiem „Frondy”; wręcz przeciwnie. Mówię jednak absolutnie poważnie i bardzo byłbym wdzięczny za przekazanie Księdzu Adamowi choćby krótkiego „Bóg zapłać!” ode mnie.

Od lat moja wiara usychała, niepielęgnowana. Przez wszystkich moich spowiedników zostałem uznany za przypadek „zafałszowanego sumienia”, gdyż ciąży na mnie czyn, który w zgodnej opinii teologów moralnych jest grzechem śmiertelnym. Z oceną tą moje serce po prostu nie może się zgodzić. Pozwoliłem, żeby ta decyzja (i bolesne odłączenie od Komunii Świętej) wypełniła mnie najpierw smutkiem, a potem zgorzknieniem. Powoli odsuwałem się od wspólnoty, czując się skrzywdzony niesprawiedliwością tego „wyroku”. Od lat już nie uczestniczę we mszach, na których czułem się...

2743

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]