Reklama

Smutny świat

Smutny świat

22.08.2017
Czyta się kilka minut
1000000
T

Tylu uchodźców z Sudanu Południowego przyjęła w ciągu ostatniego roku 37-milionowa Uganda.

W Jemenie odnotowano do tej pory 500 tys. potwierdzonych przypadków cholery – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Epidemia, która w ostatnich tygodniach na szczęście zmniejszyła tempo, jest największą, jaka miała miejsce od początku regularnych pomiarów w połowie ubiegłego wieku. Walkę z nią utrudnia fakt, że naloty Arabii Saudyjskiej i jej sojuszników zniszczyły lub zmusiły do zamknięcia ponad połowę szpitali w Jemenie.

Tymczasem ONZ zarejestrowało w Ugandzie milionowego uchodźcę z Sudanu Południowego oraz ogłosiło kolejny kryzys: tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy w Demokratycznej Republice Konga ponad 100 tys. ludzi uciekło z domów za sprawą toczących się tu lokalnych walk. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Porażająco smutny, świat, bez nadziei na "lepsze jutro"...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]