Reklama

Śmigus-dyngus w Tajlandii

Śmigus-dyngus w Tajlandii

17.04.2017
Czyta się kilka minut
Egzotyczny śmigus-dyngus przy użyciu słoniowej trąby.
Fot. Sakchai Lalit / AP / EAST NEWS
Z

Zwyczaj oblewania się wodą praktykowany jest w Tajlandii podczas buddyjskiego nowego roku, obchodzonego w połowie kwietnia. Nazwa święta (Songkrak) oznacza „czas przejścia”, a polanie wodą jest dla Tajów symbolem oczyszczenia ze złych doświadczeń kończącego się roku i rozpoczęcia nowego etapu życia. Trzydniowe uroczystości to również okazja do rodzinnych spotkań, wspominania zmarłych i wspólnych modlitw przed domowym posągiem Buddy. Ajutthaja, Tajlandia, 11 kwietnia 2017 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]