Reklama

Ładowanie...

Śmierć dziecka posłanki

Śmierć dziecka posłanki

06.03.2023
Czyta się kilka minut
W tej sprawie padło już tyle najmocniejszych słów i najcięższych oskarżeń, że wystarczy przytoczyć fakty.
W

W sierpniu 2020 r. Krzysztof F., były działacz PO, skrzywdził dzieci. W grudniu 2021 r. został skazany na niemal pięć lat więzienia za „inne czynności seksualne z małoletnim” oraz „udzielenie narkotyków małoletniej”. Pod koniec ubiegłego roku publiczne Radio Szczecin oraz TVP Info nagłośniły sprawę w sposób, który mógł ułatwić identyfikację jednej z ofiar – Mikołaja, syna posłanki PO Magdaleny Filiks. I mogły powtórnie, jak wskazują krytycy, skrzywdzić dziecko.

3 marca wieczorem Filiks poinformowała o śmierci syna. „Są momenty, gdy poglądy polityczne ustępują miejsca empatii, człowieczeństwu – napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski, krytyk postępowania mediów publicznych. – Gdy jest się bardziej ojcem czy matką niż zwolennikiem jakichś poglądów. To jest ten moment”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]