Reklama

Śmierć dla zapaśnika

Śmierć dla zapaśnika

07.09.2020
Czyta się kilka minut
TWITTER / UN WATCH
S

Szubienica za udział w wiecu politycznym: taki wyrok usłyszał Navid Afkari, utytułowany irański zapaśnik i zawodnik MMA. Sąd Najwyższy zatwierdził dwa wyroki dla sportowca: śmierci, sześciu i pół roku więzienia oraz 74 batów. Jego bracia, Vahid i Habib, którzy również mieli uczestniczyć w protestach w 2018 r., wywołanych pogarszającą się sytuacją gospodarczą w kraju, otrzymali wyroki odpowiednio 54 i 27 lat więzienia, a także po 74 batów.

„To bohater narodowy. Nie znamy okoliczności jego udziału w demonstracjach” – tak wyrok sądu skomentował Saqeb Saba, dziennikarz Iran International. Saba twierdzi także, że Afkari był torturowany dla wymuszenia zeznań obciążających braci.

Po ogłoszeniu wyroku do Teheranu z wielu krajów płyną petycje o wstrzymanie egzekucji i ponowne zbadanie sprawy. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]