Reklama

Ładowanie...

Śmierć dla zapaśnika

Śmierć dla zapaśnika

07.09.2020
Czyta się kilka minut
TWITTER / UN WATCH
S

Szubienica za udział w wiecu politycznym: taki wyrok usłyszał Navid Afkari, utytułowany irański zapaśnik i zawodnik MMA. Sąd Najwyższy zatwierdził dwa wyroki dla sportowca: śmierci, sześciu i pół roku więzienia oraz 74 batów. Jego bracia, Vahid i Habib, którzy również mieli uczestniczyć w protestach w 2018 r., wywołanych pogarszającą się sytuacją gospodarczą w kraju, otrzymali wyroki odpowiednio 54 i 27 lat więzienia, a także po 74 batów.

„To bohater narodowy. Nie znamy okoliczności jego udziału w demonstracjach” – tak wyrok sądu skomentował Saqeb Saba, dziennikarz Iran International. Saba twierdzi także, że Afkari był torturowany dla wymuszenia zeznań obciążających braci.

Po ogłoszeniu wyroku do Teheranu z wielu krajów płyną petycje o wstrzymanie egzekucji i ponowne zbadanie sprawy. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]