Reklama

Smak życia

Smak życia

02.11.2014
Czyta się kilka minut
Wbrew pozorom, mówienie o życiu wiecznym i Królestwie Bożym mogło być kiedyś łatwiejsze dla apostoła Pawła niż dziś dla nas.
Z

Z prostego powodu: żadnemu z jego słuchaczy nie przychodziło zapewne do głowy, by kwestionować życie pozagrobowe. Jeśli się o coś w tej sprawie troszczono, to nie o udowadnianie, czy takie życie w ogóle istnieje, lecz o to, jakie ono będzie. U pierwszych chrześcijan kwestia życia po śmierci jawiła się jeszcze bardziej wyraziście. Lada chwila miał przecież przyjść Jezus i nastąpić koniec doczesności: „Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami”. Skoro tak – rozumowano wtedy – to nie ma sensu przyzwyczajać się do czasu i przestrzeni, które niedługo znikną. Musiało upłynąć sporo czasu, zanim chrześcijanie pogodzili się z faktem...

2754

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]