Reklama

Słuchaj znaczy zamilknij

Słuchaj znaczy zamilknij

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Wszyscy nosimy w sobie stacje zagłuszające i tylko wszechmoc Boża potrafi sprawić, że coś mimo to czasem dosłyszymy.
P

Pokutuje w nas myślenie, że powołanie dotyczy jedynie życia zakonnego i kapłańskiego. Tymczasem Bóg powołuje także do życia w małżeństwie czy samotności. Obchodzony w Kościele 2 lutego Dzień Życia Konsekrowanego można wykorzystać jako okazję do zastanowienia się nad własnym powołaniem. O tym, jak je rozpoznawać, pisze s. Małgorzata Borkowska, benedyktynka z klasztoru w Staniątkach koło Krakowa, znawczyni historii życia zakonnego, tłumaczka i pisarka. Artykuł jest skróconym zapisem konferencji wygłoszonej w listopadzie ub. roku do oblatów tynieckich.
O co nam właściwie chodzi? Jaki mamy cel w życiu? Dzisiaj jest modna formułka: zrealizować siebie. A jednak nam nie chodzi o to, żeby zrealizować siebie, ale żeby zrealizować swoje powołanie; a powołanie zakłada istnienie dwóch osób, wołającej i wołanej, i dlatego nie można się koncentrować tylko na jednej z nich, i...

10828

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]