Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Słońce polskie

Słońce polskie

20.08.2018
Czyta się kilka minut
Przyglądanie się słońcu nie należy do czynności zdrowych, choć jest niewątpliwie zajęciem ciekawym i uprawianym z różnymi efektami od dość dawna.
R

Rzec trzeba, że na temat kierowania wzroku ku słońcu powstało nieco porad, od amatorskich po profesjonalne, od optycznych wskazówek dla majsterkowiczów, poprzez wskazówki astronomów i kapłanów, na przestrogach medycyny konwencjonalnej kończąc. Każda z nich ostrzega przed zagrożeniami płynącymi z patrzenia – przed kalectwem bądź komplikacjami ocznymi, takoż przed skutkami o charakterze mózgowym bądź duchowym. Ponieważ w wielu dziedzinach podejmujemy się działań skrajnie pionierskich – czy to w obserwacjach z dziedziny nauk społecznych, politycznych, humanistycznych, medycznych czy przyrodniczych – dziś proponujemy spojrzeć na słońce po polsku, jako na zbrodniczy twór lewicy laickiej. Takie bowiem w czasie upałów notujemy opinie, kręcące się po brylantowych obręczach myśli prawicy polskiej. Owa osobliwa – nie bójmy się tego określenia – formacja intelektualna dostarcza nam bezustannie...

4160

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]