Reklama

Ładowanie...

Ślimak

19.05.2014
Czyta się kilka minut
Bezkręgowiec, który sprawia problemy.
R

Rząd zabrał się za wydawanie podręczników i teraz ma za swoje. Rynek książki to nie to samo, co zbieranie podatków, reformowanie OFE lub przekomarzanki z górnikami. Branża wydawnicza to prawdziwa dżungla.
W minionym tygodniu poszło na ostro. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oskarżyły Ministerstwo Edukacji o plagiat – m.in. – komiksu na temat ślimaczka. Rzeczniczka ministerstwa odparła, że, po piewsze, nic podobnego, a po drugie, w ostatecznej wersji podręcznika ślimaczka nie będzie. Podobno nauczyciele protestowali przeciw literce „ś”, gdyż okazała się za trudna. W tej chwili trwają prace nad ustaleniem listy niekontrowersyjnych literek – takich jak „a”, „d”, „p” oraz „u”).

Przykładowe zdania sporne:
Ktoś ty? Jestem ślimak Staś. A ja maślak Jaś! Ale ślisko! Ajajaj!” (z pierwszej wersji „Naszego Elementarza”).

894

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]