Reklama

Ślimak

Ślimak

19.05.2014
Czyta się kilka minut
Bezkręgowiec, który sprawia problemy.
R

Rząd zabrał się za wydawanie podręczników i teraz ma za swoje. Rynek książki to nie to samo, co zbieranie podatków, reformowanie OFE lub przekomarzanki z górnikami. Branża wydawnicza to prawdziwa dżungla.
W minionym tygodniu poszło na ostro. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oskarżyły Ministerstwo Edukacji o plagiat – m.in. – komiksu na temat ślimaczka. Rzeczniczka ministerstwa odparła, że, po piewsze, nic podobnego, a po drugie, w ostatecznej wersji podręcznika ślimaczka nie będzie. Podobno nauczyciele protestowali przeciw literce „ś”, gdyż okazała się za trudna. W tej chwili trwają prace nad ustaleniem listy niekontrowersyjnych literek – takich jak „a”, „d”, „p” oraz „u”).

Przykładowe zdania sporne:
Ktoś ty? Jestem ślimak Staś. A ja maślak Jaś! Ale ślisko! Ajajaj!” (z pierwszej wersji „Naszego Elementarza”).

894

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]