Reklama

Skrajna prawica wygrywa wybory regionalne we Francji

Skrajna prawica wygrywa wybory regionalne we Francji

07.12.2015
Czyta się kilka minut
Szok – to słowo pojawiło się na okładkach wielu francuskich gazet, gdy stało się jasne, że najwięcej głosów w wyborach regionalnych zdobył skrajnie prawicowy Front Narodowy.
Fot. Boris Horvat / AFP / EAST NEWS
P

Partia Marine Le Pen (na zdjęciu jej siostrzenica, również działająca w ugrupowaniu) zdobyła prawie 28 proc. głosów, wygrywając w połowie z regionów; na drugim miejscu znaleźli się konserwatyści, na trzecim socjaliści. Sukces Frontu – tym większy, że dotąd w niemal wszystkich regionach rządziła lewica – komentuje się jako skutek niedawnych zamachów w Paryżu i fatalnej polityki imigracyjnej. W Calais, gdzie od lat istnieje dzikie koczowisko dla imigrantów, Front zdobył ponad 50 proc. głosów. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]