Reklama

Skrajna prawica wygrywa wybory regionalne we Francji

Skrajna prawica wygrywa wybory regionalne we Francji

07.12.2015
Czyta się kilka minut
Szok – to słowo pojawiło się na okładkach wielu francuskich gazet, gdy stało się jasne, że najwięcej głosów w wyborach regionalnych zdobył skrajnie prawicowy Front Narodowy.
Fot. Boris Horvat / AFP / EAST NEWS
P

Partia Marine Le Pen (na zdjęciu jej siostrzenica, również działająca w ugrupowaniu) zdobyła prawie 28 proc. głosów, wygrywając w połowie z regionów; na drugim miejscu znaleźli się konserwatyści, na trzecim socjaliści. Sukces Frontu – tym większy, że dotąd w niemal wszystkich regionach rządziła lewica – komentuje się jako skutek niedawnych zamachów w Paryżu i fatalnej polityki imigracyjnej. W Calais, gdzie od lat istnieje dzikie koczowisko dla imigrantów, Front zdobył ponad 50 proc. głosów. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]