Reklama

Skoro zaufał...

Skoro zaufał...

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Dziwi mnie spór o sposób przyjmowania komunii. Od kilku miesięcy mieszkam w Wielkiej Brytanii, gdzie przyjmowanie komunii na rękę jest od lat powszechne. Proszę mi wierzyć, po otrzymaniu komunikantu nikt nie wybiega z krzykiem z kościoła, nie chowa go do kieszeni ani nie rzuca go na ziemię. Kiedy sześć lat temu, właśnie w Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy otrzymałam komunię na rękę, owszem, najpierw przestraszyłam się. Gdy jednak hostia leżała na dłoni, pomyślałam, że w tym momencie Bóg bardzo zaufał człowiekowi, i starałam się, by nawet okruch nie upadł na posadzkę. Jan Paweł II powtarzał, że człowiek jest drogą Kościoła. Czy to nie jest moment, by Kościół zaufał człowiekowi?
K

KATARZYNA CICHOSZ (Lancaster, Wielka Brytania)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]