Reklama

Sasnal odnaleziony?

Sasnal odnaleziony?

18.02.2008
Czyta się kilka minut
W medialnym szumie umknął nam gdzieś Sasnal-artysta, Sasnal kpiący i ironiczny,Sasnal malujący postaci historyczne i bohaterów popkultury, portrecista i kronikarz scen z życia codziennego.
W

Wydany właśnie "Sasnal. Przewodnik Krytyki Politycznej" oraz wystawa "Lata walki" pomagają odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta twórczość okazała się tak bardzo atrakcyjna.

W "Przewodniku" znalazły się rozmowy z artystą, celne komentarze do własnej twórczości i pokaźny wybór tekstów o jego sztuce. Część z nich to przedruki, inne powstały specjalnie do tego tomu. To materiał niejednorodny, bo też liczne oblicza ma Sasnal. Bywa wpisywany w rozmaite tradycje, jego twórczość jest odczytywana przez modne lektury - z Jacques’em Ranci?rem na czele. Jest to spojrzenie zdeterminowane przez pryzmat zainteresowań "Krytyki Politycznej". Mówi się wiele o sztuce zaangażowanej, o jej polityczności, o społecznych funkcjach artysty. I chociaż klucz ideologiczny może niekiedy irytować, to nie można łatwo odrzucić tych spojrzeń na Sasnala, pochodzących często spoza środowiska...

5127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]