Reklama

Ładowanie...

Samotność Benjamina Netanjahu

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Tak dramatycznej sytuacji, jak obecnie, Izrael nie przeżywał od bardzo długiego czasu. A wraz z nim kilka całkiem poważnych mocarstw.
K

Kryzys stosunków amerykańsko-izraelskich przychodzi w trudnej dla Izraela chwili, gdy najważniejszą sprawą są atomowe ambicje Iranu. Wiedzą to politycy. Prezydent Peres w Dniu Niepodległości wskazał na imperatywy wynikające z Holokaustu: pierwszy to potrzeba istnienia państwa żydowskiego, a drugi to konieczność poważnego traktowania państw i polityków zagrażających istnieniu Izraela i negujących Zagładę. Podobnie mówił premier Netanjahu: "Wzywam oświecone narody świata, by głośno potępiły niszczycielskie zamiary Iranu i uczyniły wszystko, by wstrzymać zbrojenia atomowe".

Przed najtrudniejszą decyzją

Żyjąc w cieniu broni nuklearnej, Izrael jest w trudnym położeniu. Przewiduje się, że zmniejszy się radykalnie imigracja - mało kto zechce osiedlać się w Ziemi Izrael. Już dziś co roku tyle samo osób opuszcza Izrael, co się...

10393

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]