Reklama

Samotność Benjamina Netanjahu

Samotność Benjamina Netanjahu

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Tak dramatycznej sytuacji, jak obecnie, Izrael nie przeżywał od bardzo długiego czasu. A wraz z nim kilka całkiem poważnych mocarstw.
K

Kryzys stosunków amerykańsko-izraelskich przychodzi w trudnej dla Izraela chwili, gdy najważniejszą sprawą są atomowe ambicje Iranu. Wiedzą to politycy. Prezydent Peres w Dniu Niepodległości wskazał na imperatywy wynikające z Holokaustu: pierwszy to potrzeba istnienia państwa żydowskiego, a drugi to konieczność poważnego traktowania państw i polityków zagrażających istnieniu Izraela i negujących Zagładę. Podobnie mówił premier Netanjahu: "Wzywam oświecone narody świata, by głośno potępiły niszczycielskie zamiary Iranu i uczyniły wszystko, by wstrzymać zbrojenia atomowe".

Przed najtrudniejszą decyzją

Żyjąc w cieniu broni nuklearnej, Izrael jest w trudnym położeniu. Przewiduje się, że zmniejszy się radykalnie imigracja - mało kto zechce osiedlać się w Ziemi Izrael. Już dziś co roku tyle samo osób opuszcza Izrael, co się...

10393

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]