Reklama

Rubinowy morski smok nagrany

Rubinowy morski smok nagrany

16.01.2017
Czyta się kilka minut
Zespół Grega Rouse’a (Scripps Institution of Oceanography w San Diego) opublikował nagranie rubinowego smoka morskiego (Phyllopteryx dewysea) wykonane u południowo-zachodniego wybrzeża Australii.
Fot. TWITTER / AUSTRALIAN GEOGRAPHIC / ZOE DELLA VEDOVA
F

Film można obejrzeć poniżej:

Dwa lata temu ci sami uczeni opisali rubinowego smoka morskiego jako nowy gatunek, m.in. dzięki przebadaniu okazów znajdujących się w zbiorach muzealnych.Te malownicze ryby, spokrewnione z konikami morskimi, występują na głębokościach przekraczających 50 metrów, gdzie światło czerwone jest lepiej absorbowane niż w płytszych wodach, w których występują dwa inne znane gatunki należące do rodziny smoków morskich (pospolite oraz liściaste – o równie efektownych kamuflażach jak rubinowe).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]