Reklama

Różnorodność jest zamierzona przez Boga

Różnorodność jest zamierzona przez Boga

31.08.2020
Czyta się kilka minut
N

Nowa encyklika, poświęcona powszechnemu braterstwu, jest gotowa i wkrótce zacznie się jej druk – napisała argentyńska agencja prasowa Télam, powołując się na jednego z włoskich biskupów oraz własne źródła w Watykanie. Byłaby to trzecia encyklika Franciszka, po „Lumen fidei” (2013) i „Laudato si” (2015), choć druga wyłącznie jego autorstwa (pierwszą otrzymał w spadku od Benedykta XVI).

Ma zaczynać się słowami św. Franciszka z Asyżu „Wszyscy jesteśmy braćmi” oraz nawiązywać do „Deklaracji o ludzkim braterstwie”, podpisanej przez papieża i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w lutym ub. roku, a mocno krytykowanej za stwierdzenie, że różnorodność – nie tylko koloru skóry, rasy czy płci, ale także religii – jest dobra i zamierzona przez Boga.

Powszechne braterstwo to częsty temat papieskich katechez, zwłaszcza w czasie pandemii. Encyklika może zostać ogłoszona 4 października, w Dniu św. Franciszka. Watykan jak dotąd nie potwierdził oficjalnie tych informacji. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]